Krytyczne myślenie w SEO – wysokie pozycje w Google

To, jak działa wyszukiwarka Google, wiedzą tylko jej twórcy. Specjalistom SEO pozostaje jedynie domyślać się, jak funkcjonuje machina Google. Od początku istnienia wyszukiwarki, jej rozwój uzależniony był głównie od tego, w jakim tempie rozwijał się świat nowych technologii. Mowa tutaj o urządzeniach mobilnych i technologiach w jakich powstają współczesne sklepy internetowe, czy strony www. Początki pozycjonowania były bardzo optymistyczne i pozwalały na myślenie, że będzie tak już zawsze. Niestety okazało się zupełnie inaczej i 90% stosowanych metod do pozycjonowania, nie daje już żadnych efektów. Dlatego też doprowadziło to do regresu niektórych agencji SEO. Pozycjonowanie stron jak i SEO stały się obecnie filozofią, która ma sens w sytuacji, kiedy do informacji w sieci będzie się podchodzić się w sposób krytyczny.

Krytyczne myślenie pozwala opracowywać nowe wzorce działania oraz widzieć więcej, niż widzą inni specjaliści SEO. Współczesne pozycjonowanie jak każdy wie, oparte jest o ciągłą pracę, która ma za zadanie nadawanie wartości stronie www, linkom, jak i stronom, na których zamieszczane są linki. Jest to fundamentalna zasada, na której bazuje SEO. Co roku do branży wchodzi wiele nowych osób, które chcą rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem. Niestety na szkoleniach czy kursach uczy się takie osoby, jak i gdzie można zamieścić link, oraz mówi się, że powinien być wartościowy. Niestety szkolenia takie nie uczą kreatywności, a więc nie pobudzają w człowieku bodźców, które popchną człowieka do testowania, poszukiwania czy łączenia czynności, jakie na co dzień się wykonuje w różne kombinacje. Najlepsi kucharze to tacy, którzy potrafią w niebanalny sposób połączyć banalne produkty, czyniąc z nich pyszną i oryginalną potrawę, która zachwyci konsumentów.

Podobnie powinno być w pozycjonowaniu, czyli należałoby przestawić swoje myślenie na temat działania, jak i funkcjonowania wyszukiwarki na inny tor. Pozycjonowanie wbrew wielu negatywnym opiniom jest nadal jedną z najtańszych form reklamowania swojej firmy w sieci. Google co jakiś czas podaje do publicznej wiadomości różne informacje. Nigdy nie odpowiada jednoznacznie na pytania zadawane przez użytkowników. Nie potwierdza, ani nie zaprzecza co ma wpływ na pozycje w Google. Prezentuje jedynie wskazówki, do których trzeba napisać własną opowieść. Dlatego też krytyczne myślenie pozwala na własną interpretację pojawiających się w sieci informacji. Kluczem do sukcesu SEO jest twórcze myślenie a nie schematyczne, które jednak często  spotykamy u wielu specjalistów SEO. W dzisiejszych czasach, aby skutecznie pozycjonować strony www, należy mieć niekonwencjonalne podejście do tematu. Coraz bardziej zauważalne jest wyłamywanie się niektórych agencji i publiczne głoszenie swoich tez na temat pozycjonowania.

Wynika to głównie z konieczności przeprowadzania zmian technik, które pozwolą firmie na osiąganie dobrych efektów. Krytyczne myślenie jest jedynym lekarstwem na rozwój branży SEO w Polsce. Indywidualizm w SEO czasami spotyka się z brakiem zrozumienia, co w finale doprowadza do spadku skuteczności agencji SEO. Brak krytycznego spojrzenia na temat SEO sprawia, że wiele agencji pozycjonuje w taki sam sposób, zniechęcając klientów do usługi pozycjonowania stron internetowych. Krytyczne myślenie pozwala osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, dzięki tworzeniu nowych wzorców i testowaniu ich, czy faktycznie działają. Brak krytycznego podejścia sprawia, że wiele osób przez przetestowaniem jakiejś metody, neguje ją na samym początku i uważa, że to jedynie wymysł. Specjaliści tacy szybko wypadają z rynku, co jest wynikiem braku skuteczności. SEO stało się dziedziną, która wymaga ciągłej nauki oraz kreatywności, która połączona z krytycznym myśleniem pozwala tworzyć metody dające efekty dla agencji SEO, jak i dla klientów.

Dodaj komentarz